ข้ามไปเนื้อหา
Update

Gold

USD/THB

สมาคมฯ

Gold965%

Gold9999

CrudeOil

USDX

Dowjones

GLD10US

HUI

SPDR(ton)

Silver

Silver/Oz

Silver/Baht

tt2518

ขอเดา(ราคาทอง)กับเขาบ้าง

โพสต์แนะนำ

แอบอ่านเพลงที่คุณเด็กขายของกรุณาแปลให้ สงสัยจี๊ดเดียวค่ะ คำว่าวีดีโอเกมส์ มันเกี่ยวข้องกับความหมายในบทเพลงยังไงคะ เพลงเพราะค่ะ

แชร์โพสต์นี้

ลิงก์ไปโพสต์
แชร์ไปเว็บไซต์อื่น

กราฟระยะสั้น ขึ้นทุกระยะ สัญญาณบอกว่าไปต่อ ระดับวันปิดสูงกว่าเมื่อวานแน่นอนครับ

วันนี้กัปตันจะบินที่ระดับใหนคะ จะให้ผู้โดยสารโดดระดับใดรอคำสั่งอยู่ค๊ะ ขอบคุณกัปตันขุนเเผนเเสนกล :Announce

รู้ว่ามันขึ้นแต่วันนี้ขอแทงลง

ขอบคุณค๊ะ ว่าเเต่มีอะไรบอกเหตุว่าน่าจะลงค๊ะ อยากรู้อีกเเลวค่ะ

วันนี้กัปตันจะบินที่ระดับใหนคะ จะให้ผู้โดยสารโดดระดับใดรอคำสั่งอยู่ค๊ะ ขอบคุณกัปตันขุนเเผนเเสนกล :Announce

179x ผมก็ปล่อยหมดปอดครับ

FRANKFURT (MarketWatch) — The U.S. dollar edged lower versus the euro and most other major rivals Tuesday as weaker oil prices and anticipation of the European Central Bank’s injection of long-term liquidity into the financial system boosted risk appetite.

The ICE dollar index DXY -0.24% , which measures the greenback’s performance against a basket of six other currencies, fell to 78.334 from 78.547 in North American trade late Monday.

The euro EURUSD +0.3975% traded at $1.3449, up from $1.3405.

ไม่เข้าใจ 61 คืออะไรครับ

ไฮโลเล่น3ลูกเจ้ามือโกงได้ลูกเดียวโกง3ลูกเขาก็จับได้ละฮีย โกง2ลูกเล่นทีไรเจ้าก็ได้วันหลังตูก็ไม่เล่นด้วยแล้ว งั้งโกงลูกเดียวเจ้าได้เปรียบ ไอ้ลูกทีโกงมันเขย่ายังไงก็ออก6แต่ไอ้อีก2ลูกมันเป็นเอี่ยว(ก็คือ1)ถ้าแทงสูงต้อง12แต้มupถ้าแทงต่ำ10down 11เจ้ากิน ประมาณนี้เฮีย

ผู้โดยสารทุกท่านครับ โปรดรัดเข็มขัดให้แน่น แล้วบอกลา ชาวโลก ได้เลยครับ :_04 :_06

Troika: Portugal bailout programme “on track”, challenges remain”

Tue, Feb 28 2012, 13:03 GMT | Forex Live

ขอบคุณค๊ะ ว่าเเต่มีอะไรบอกเหตุว่าน่าจะลงค๊ะ อยากรู้อีกเเลวค่ะ

เดาขอรับเล่น....ข้างเงินบาท

ไฮโลเล่น3ลูกเจ้ามือโกงได้ลูกเดียวโกง3ลูกเขาก็จับได้ละฮีย โกง2ลูกเล่นทีไรเจ้าก็ได้วันหลังตูก็ไม่เล่นด้วยแล้ว งั้งโกงลูกเดียวเจ้าได้เปรียบ ไอ้ลูกทีโกงมันเขย่ายังไงก็ออก6แต่ไอ้อีก2ลูกมันเป็นเอี่ยว(ก็คือ1)ถ้าแทงสูงต้อง12แต้มupถ้าแทงต่ำ10down 11เจ้ากิน ประมาณนี้เฮีย

ขอบคุณครับ ถ้ากีฬานี้ คงบอกได้แค่ว่า " เข้าใจ " นึกว่า อย่างอื่น

ทนหวาดเสียงไม่ไหว โดดก่อนนะ ยอมขายหมูวะ

ผู้โดยสารทุกท่านครับ โปรดรัดเข็มขัดให้แน่น แล้วบอกลา ชาวโลก ได้เลยครับ :_04 :_06

(+)

DURABLE GOODS ORDERS

Actual: -4%Cons.: -1%Previous:  3%Revised from 3%

The Durable Goods Orders, released by the US Census Bureau, measures the cost of orders received by manufacturers for durable goods, which means goods planned to last for three years or more, such as motor vehicles and appliances. As those durable products often involve large investments they are sensitive to the US economic situation. The final figure shows the state of US production activity. Generally speaking, a high reading is bullish for the USD.

ทนหวาดเสียงไม่ไหว โดดก่อนนะ ยอมขายหมูวะ

เอาโว้ย ! อยากขายหมู ก็ได้ขาย 55555555

ในGFซื้อกันมโหฬารถ้าเหตุการปกติไปไกลแล้ว

(+)DURABLE GOODS ORDERS EX TRANSPORTATION

Actual: -3.2%Cons.: 0.0%Previous:  2.2%Revised from 2.1%

The Durable Goods Orders measures, released by the US Census Bureau, the cost of orders received by manufacturers for durable goods, which means goods planned to last for three years or more, excluding the transport sector. As those durable products often involve large investments they are sensitive to the US economic situation. Generally speaking, a high reading is bullish for the USD, while a low reading is seen as Bearish.